Zabieg refleksologii stóp

Zabieg refleksologii stóp polega na dokładnym „ przejściu” terapeutycznym ( ucisku odpowiednich refleksów ) stopy pobudzając w ten sposób potencjał samoleczenia organizmu. Dzięki właściwemu uciskowi, organ zostaje dotleniony, zostają również uaktywnione impulsy nerwowe, które docierają do kory mózgowej i drogami nerwowym wpływają na chory narząd.

Każdy zabieg refleksologii stóp składa się z trzech części:

  • przygotowująca – rozluźniająca

Mająca na celu przygotowanie stopy do zabiegu, w tym celu  stosuje się 7 technik relaksu: rozluźnienie śródstopia, rozluźnienie kostki, kręcenie stopy, rozluźnienie kości paliczkowych, rozluźnienie kręgosłupa, rozluźnienie szyi, rozluźnienie przepony.

  • właściwa – terapeutyczna

Zajmująca zdecydowaną większą część zabiegu-  praca na receptorach – refleksolog opracowuje po kolei wszystkie obszary na stopach odpowiadające poszczególnym organom i układom.

Stymulacja niektórych z nich zazwyczaj okazuje się dla pacjenta bolesna, świadczy to o problemie w danym narzędzie/układzie. Czasami jednak nie dzieje się tak od razu, receptory mogą być poblokowane i zarówno ból jak i detoks związany z oczyszczaniem się organizmu może pojawić się dopiero po jakimś czasie. Zazwyczaj dzieje się to w przeciągu trzech pierwszych zabiegów, ale potrafi i dopiero po ósmym zabiegu.

  • kończąca –masaż

relaksacyjny z wykorzystaniem olejku aromaterapeutycznego mająca na celu wyciszyć organizm, doprowadzić do całkowitego odprężenia.

Na stopach znajduje się ok. 7200 zakończeń nerwowych, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a zatem i ze wszystkimi częściami ciała, dlatego impulsy wywołane odpowiednim uciskiem, ze stóp przesyłane są do wszystkich organów. Reasumując – stopa człowieka jest „mikrokosmosem” całego organizmu, dlatego terapia refleksologii pobudza organizm i w nieinwazyjny sposób aktywizuje go do samoregeneracji i wyzdrowienia.